Pillerpalli uudiskiri
Aprill 2010
nr. 4
Uudiskiri
GÖTZ-i uudised

60 aastat GÖTZ Puppenmanufaktur'i asutamisest

Käesolev 2010. on GÖTZ-i juubeliaasta. 60 aastat tagasi (1950.) asutasid Marianne ja Franz Götz Saksamaal Rödentalis Götz Puppenmanufaktur'i nimelise nukuvabriku. Esimesed nukud toodeti paberimassist (paper maché), nende tegijateks olid pereliikmed. Esimesed vinüülist (pehmest plastist) nukud tehti 1957. Esimene kollektsionääride nukk (eng. artist doll, sks. Künstlerpuppe) sai Götzil valmis aastal 1964.

GÖTZ-i nukuvalik

newsletter sampleJätame ajapuudusel kõrvale kogu ilusa ja hoolega kokkuseatud müügijutu ning teeme kiire ülevaate GÖTZ-i nukuvalikust ja sisulistest uudistest 2010. kollektsioonis:

- NUKKUDE KEHAD
Kollektsioonides HANNAH, HAPPY KIDZ ja JUST LIKE ME on kõik nukud üleni vinüülist kehadega, s.t. nende seeriate kõigil nukkudel on kõik liigesed liikuvad. (Vinüüliks nimetavad nukutootjad tänapäeval sedasama pehmet plasti, millest läbi aegade on tehtud püstiseisvaid, liikuvate liigestega nukke.)
Ülejäänud kollektsioonides on nii üleni vinüülist nukke kui ka pehme kehaga nukke, mis on täidetud villa ja/või graanulitega.

- JUUKSED
Juuksed on kergesti hooldatavad - pestavad, harjatavad ja soengusse seatavad. Mõnede beebinukkude juuksed värvitud, meenutamaks vastsündinu juukseid.

-SILMAD
Suurematel nukkudel kasutab Götz fikseeritud silmi või liikuvaid silmi, mis paigaldatakse käsitsi. Väiksematel nukkudel kasutatakse ka joonistatud silmi.

Peamised uudised GÖTZ-i 2010. nukuvalikus

- GÖTZ-i mängunukkude (GÖTZ toodab ka kollektsioonnukke) kõige kallim seeria kandis seni nime Sarah. Alates sellest aastast on kogu seeria ümber nimetatud Hannah’ks.  Loomulikult on Saaradel-Hannadel uued soengud, aksessuaarid ja kostüümid. Näiteks on seeriasse lisandunud uus nukk - Printsess Hannah. Koerakesega Sarah'l/Hannah'l on täiesti uus (ja väga õnnestunud!) look.

newsletter sample newsletter sample

GÖTZ-il on käesolevaks aastaks veel mitmeid uudiseid aga need puudutavad uusi nukke või sarju, mida tehas veel ei tarni. Lubavad millalgi suvel. Hoiame teid kursis.

 

Teie Pillerpall.ee
GÖTZ Puppenmanufaktur Int. GmbH esindaja Eestis